Publikace „Od gotiky cesta...“ připomíná i Strašín  (23. 5. 2009)

Křest knihy Od gotiky cesta aneb Městečka a města Čech, Moravy a Slezska proběhl ve středu 20. května v rytířském sálu Píseckého hradu. Nejnovější publikaci edice Kam po Česku slavnostně pokřtil ředitel Prácheňského muzea Jiří Prášek. Událost se odehrála v rámci programu soutěžních přehlídek propagačních materiálů Tourpropag a Euroregionpropag 2009.

"Kde jinde křtít knihu z období gotiky než v tomto krásném rytířském sále z doby Přemyslovců, kde mimo jiné pobývali čeští králové Přemysl Otakar II. a Václav IV.," prohlásil Prášek.

Jak uvedl Luděk Sládek, šéfredaktor časopisu Kam po Česku, jde o moderního průvodce městy, který mapuje jejich historii od gotiky po současnost. Na 112 celobarevných stranách najdou čtenáři vedle historie jednotlivých měst, období rozkvětu i úpadku a slavných rodáků, rovněž žhavou současnost, včetně pozvánek na akce a tipy na výlety.

„Mnohé rodáky měst a městeček zná celá republika nebo i celý svět. My ale chceme připomenout i ty, kterým se nedostalo takového věhlasu, ale měli nebo dodnes mají velký význam pro město či region,“ řekl Sládek Píseckému deníku.

Ze západní části Šumavy kniha připomíná město Sušici i obec Strašín. Informace o Strašínu obsahovala i předchozí publikace v této edici – Kuriozity po Česku.

(sw, Písecký deník)

 

Redaktorky magazínu KAM po Česku v historických kostýmech. (foto Luděk Sládek, KAM po Česku)
Knihu „Od gotiky cesta...“ pokřtil ředitel Prácheňského muzea Jiří Prášek. (foto Luděk Sládek, KAM po Česku)
Po křtu před budovou Prácheňského muzea. (foto Luděk Sládek, KAM po Česku)

www.kampocesku.cz


Z REGIONU

 

 
TOPlist