Červencová pozvánka do volyňského muzea  (28. 6. 2009)

Novou expozici i řadu zajímavých nejen vlastivědných a místopisných programů si na červenec přichystalo muzeum ve Volyni. V pátek 3. července od 18 hodin bude slavnostně otevřena výstava „Srdečný pozdrav z Volyně“, která potrvá až do 20. srpna. Nadstavbou je digitální prezentace více než pěti set volyňských pohlednic.

       

Po celý měsíc mají návštěvníci příležitost shlédnout výstavu s názvem „Ni zisk, ni slávu! Historie volyňského Sokola“. Expozice připomíná dvojí výročí – 140 let od založení jednoty a 80 let od postavení sokolovny.

První z pravidelných setkání zájemců o vlastivědu a historii širšího Prácheňského kraje „Pokoutní kruh prácheňské vlastivědy“ pod vedením Karla Skalického a jeho hostů se uskuteční ve středu 15. července od 18 hodin. Tématem večera bude "Povídala prabába aneb Pravda a lži při genealogické práci". Zároveň proběhne ustavující valná hromada Muzejního a vlastivědného spolku ve Volyni.

Příznivci historie a pěší turistiky jsou zváni v neděli 19. července v 8 hodin, kdy je sraz na nádvoří volyňské tvrze. Vycházka povede do Kraselova – cílem budou především dva podstatné kostely – farní sv. Vavřince a poutní sv. Anny, ale i další památky na cestě.

Představení nově vydané knihy převyprávěných jidiš příběhů Vepřožrout Moške od předního českého hebraisty Jaroslava Achaba Haidlera proběhne v pátek 24. července od 19 hodin, po celý zbytek večera bude pražská klezmerová kapela Klec pod vedením Martina Šmída hrát veskrze taneční písně.

Povídání o židovských hřbitovech na příkladě toho volyňského s tím samým autorem začne v sobotu 25. července od 10 hodin na nádvoří tvrze. Odtud pak všichni zájemci odejdou na volyňský židovský hřbitov..

(sw)

Městské muzeum ve Volyni
Školní 744 - tvrz, 387 01 Volyně
Tel.: +420 383 372 481
E-mail: info@muzeum-volyne.cz
www.muzeum-volyne.cz

Otevřeno: úterý až neděle 9.00 - 17.00

 


Z REGIONU

 

 
TOPlist